Pomóż zapewnić lepszą przyszłość

Fundacja SORUDEO
Africa to:

  • Budowa studni głębinowych
  • Projekty edukacyjne
  • Pomoc rodzinom
  • Ochrona zdrowia
  • Współpraca z misjami

Nasze projekty

pomoc w Zambii

WSPIERAMY dzieci z Domu Nadziei w Lusace

Dom Nadziei w Lusace to ośrodek terapeutyczno-opiekuńczy dla dzieci, które wskutek różnych doświadczeń trafiły na ulicę. W 2023 r. zapewnił opiekę 212 chłopcom, a 100 z nich udało się przywrócić do rodzin. Dom Nadziei chroni dzieci przed wykorzystaniem; zapewnia terapię dla dzieci ofiar przemocy domowej i działalności przestępczej; prowadzi program rehabilitacji dla dzieci skazanych przez sąd; zapewnia opiekę dzieciom autystycznym.
Miesięczny koszt pomocy jednemu dziecku (wyżywienie, edukacja, opieka zdrowotna, kontakt z rodziną) to 308 PLN.

To dzięki Wam jesteśmy Domem pełnym nadziei.

Zbuduj z nami szkołę dla położnych w Ugandzie

Przyjmij życie


Licząca prawie 50 mln. mieszkańców Uganda to jedno z najmłodszych społeczeństw świata. Średnia wieku wynosi 21 lat, a ponad 45 proc. populacji to dzieci do 14 roku życia.
Ograniczony dostęp do opieki medycznej, brak kwalifikacji przy przyjmowaniu porodów domowych, sprawiają, że matki i niemowlęta są tu znacznie narażone na ryzyko powikłań i śmierci okołoporodowej, którym można zapobiec.
Dlatego wraz z polskimi franciszkanami w Ugandzie chcemy wybudować szkołę dla położnych. Powstanie ona przy misyjnym szpitalu w Kakooge, w diecezji Kasana-Luwero.

informacje

NAJNOWSZA książkA

Najnowsza książka, o rejonie, gdzie działamy

Poznaj historię tego, co się wydarzyło na północy Ugandy

Każdym słowem Krzysztof prowadzi Czytelnika wprost do afrykańskiego piekła. Daje szansę poznania Zła i Dobra w drodze do duszy mieszkańca równikowych sawann. A w niej żyje magia i duchy. Oddanie Naturze i pogodzenie z losem. Radość i przerażenie. Każda strona książki to emocjonująca wędrówka, gwarantująca największą przygodę – odkrycie Piękna w Człowieku.

Beata Tomanek
redaktorka Radia Katowice, autorka audycji „Za Horyzontem”

dlaczego sorudeo?

O tym, czego wtedy doświadczyli, opowiadali otwarcie. W ich słowach, barwie głosu, wyrazie oczu, emocjach jakie towarzyszyły, rysował się obraz minionej wojny i jej skutków. Żywy, niezatarty. Przeszłość splatała się z dniem dzisiejszym. Serdeczność prostych, wspólnych chwil – z ciężarem tego, co przeszli. Spisywanie ich historii stało się wzajemnym poznawaniem. Słuchanie – wyrazem empatii. Życzliwie powtarzane, na każdym kroku, apfoyo – wdzięcznością. Fundacja – praktyczną odpowiedzią na wspólne Spotkania….
Krzysztof Błażyca
SORUDEO Africa
Trauma, ubóstwo i przemoc, jakiej ludzie doświadczyli w czasie wojny na północy Ugandy, naznaczają ich codzienność. Staramy się zachęcać do działania, aby pomóc w wychodzeniu z tego kręgu biedy i przemocy. Czynimy to przez edukację, opiekę zdrowotną, inicjatywy farmerskie. Jednym z przekleństw północy Ugandy są choroby. Dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby, HIV. Jest cholera. Dotyka mężczyzn i kobiet, ale kobiety są bardziej narażone. Tu jest wysoki wskaźnik umieralności. I wiele sierot. Więcej niż w innej części Ugandy…
David Okullu
SORUDEO Uganda

Budujemy Studnie

w Ugandzie. Pomóż w dostępie do wody

Udostępnij