Tragiczne zdarzenie na rzece Shire w Malawi. Dziecko zginęło, 23 osoby zaginione

Do tragicznego wypadku doszło na rzece Shire w południowej części Malawi, w dystrykcie Nsanje.

W poniedziałek, w godzinach porannych, łódź, na której znajdowały się 37 osoby zderzyła się z hipopotamem. 13 osób udało się uratować z prądu rzeki, niestety 23 osoby pozostają wciąż zaginione. Zginęło dziecko.

Służby ratownicze znalazły we wraku łodzi ciało rocznego dziecka, które utonęło wskutek wypadku. Policja zwraca uwagę, że wody są niebezpieczne z uwagi na obecne tam hipopotamy jak i krokodyle, które zdarza się, że atakują ludzi. 

Prezydent Malawi Lazarus Chakwera, wysłał na miejsce minister ds. wody i kanalizacji, Abida Sidik Mia. W rozmowie z minister, lokalni mieszkańcy zwracali uwagę, ​​na częste problemy powodowane przez hipopotamy, postulując relokację zwierząt na inny teren.

Do wypadków wodnych dochodzi w Malawi często.

W kraju brak regularnego transportu wodnego, co powoduje, że wiele osób przeprawia się przez rzeki lub na jeziorze łodziami. Za braku przepisów regulacyjnych w tym sektorze, łodzie są często w złym stanie.

Również w zeszłym miesiącu doszło do śmiertelnego wypadku w dystrykcie Mchinji, kiedy co najmniej pięć osób zginęło na przepełnionej łodzi, która zatonęła.

Licząca ponad 400 km, rzeka Shire, będąca prawem dopływem Zambezi, jest największą rzeką w Malawi. Wypływa z południowego wybrzeża jeziora Niasa, przepływając przez jezioro Malombe, a jej głównym jej dopływem jest Ruo.

Źródło: africanews/alljazeera

Udostępnij

Podobne artykuły