Weź mnie pod skrzydła, czyli wspieramy edukację dzieci w Tanzanii

Weż mnie pod skrzydła to projekt, który staje naprzeciw problemowi utrudnionego dostępu do edukacji i potrzeb dzieci z najbiedniejszych rodzin oraz sierot z krajów Afryki Wschodniej.

 

Projekt można wesprzeć przelewem na konto naszej fundacji/nr dla projektu: PKO BP 06 1020 2313 0000 3502 1076 2658 z dopiskiem: SKRZYDŁA

 

Podczas pracy misyjnej nie da się przejść obojętnie obok często tragicznych historii napotkanych dzieci i ich rodzin. „Wzięcie pod skrzydła” dziecka objętego projektem pozwala na zapewnienie mu edukacji oraz w niektórych przypadkach dachu nad głową (szkoły z internatem) oraz zakup przyborów szkolnych, środków higieny osobistej czy mundurków.

 

Pomysł na stworzenie tego dzieła zrodził się podczas pobytu wolontariuszek Fundacji AfricaMed (SORUDEO AFRICA kontynuuje projekt AfricaMed) we wspieranym przez nich szpitalu w Tanzanii.

 

 

Dziewczyny poznały wtedy czwórkę osieroconych dzieci (matka zmarła przy porodzie najmłodszego z rodzeństwa, ojciec niedługo potem na nowotwór, a wujek który przejął później opiekę nad dziećmi po miesiącu na malarię) z których trójka mieszkała całkowicie sama w wiosce, w której położony był szpital. Trójka kilkuletnich (najstarszy był wtedy 14-letni brat) żyła samotnie w chatce bez dostępu do prądu, wody i często bez jedzenia. Czwarty chłopiec mieszkał w oddalonym o kilkaset kilometrów od domu sierocińcu.

 

Swoje rodzeństwo poznał dopiero, gdy starsza trójka dzieci wraz z naszymi wolontariuszkami udała się do niego samochodem. W chwili obecnej dzięki projektowi Fundacji i wsparciu darczyńców cała czwórka mieszka razem w szkole z internatem, a my chcemy kontynuować to dobro, aby mogli dalej żyć, mieszkać i uczyć się w godnych warunkach.

 

Takich historii jest wiele, to tylko przykład dlaczego warto wesprzeć „Weź mnie pod skrzydła” i wziąć pod opiekę potrzebujące dziecko.

 

Co zrobić, aby „wziąć pod skrzydła” dziecko?

 

Kontakt mailowy na adres: skrzydla@sorudeoafrica.org lub telefoniczny z koordynatorem projektu. Jest nim Joanna Janisz - Hezron (tel: 668 721 869)

 

Przesłanie formularza (do pobrania) w formie elektronicznej na adres: skrzydla@sorudeoafrica.org lub drogą pocztową na adres fundacji SORUDEO AFRICA. Opieka na dzieckiem „wziętym pod skrzydła” jest imienna, a zdeklarowany okres nie może być krótszy niż rok

 

Wpłat można dokonywać w systemie: raz na miesiąc, raz na kwartał lub raz na rok

 

Istnieje możliwość objęcia dziecka opieką bezimienną – o dowolnej kwocie bez deklaracji czasowej (w tym wypadku korespondencja z dzieckiem nie jest możliwa).

 

Po otrzymaniu drogą mailową zdjęcia i informacji o dziecku od koordynatora projektu, dokonywanie wpłat z dopiskiem SKRZYDŁA na konto fundacji SORUDEO AFRICA PKO BP PL 06 1020 2313 0000 3502 1076 2658

 

W przypadku rezygnacji z opieki prosimy o krótką informację z wyprzedzeniem czasowym, abyśmy mieli czas na znalezienie nowych opiekunów.

 

 

„Wziąć pod skrzydła dziecko” może każdy – rodzina, osoby indywidualne, grupy osób, firmy, instytucje, itd.

 

A gdy już „wezmę pod skrzydła” dziecko?

 

Istnieje możliwość pisania do dzieci listów lub kartek pocztowych w języku angielskim. Każdy darczyńca otrzyma potwierdzenie wpłat na dziecko za poprzedni rok pod koniec roku kalendarzowego.

 

Projekt „Weź mnie pod skrzydła” funkcjonuje na chwilę obecną w Tanzanii.

 

 

>>> WEŹ DZIECKO POD SKRZYDŁA <<<

FUNDACJA SORUDEO AFRICA

BANK PKO BP

Numer konta: 06 1020 2313 0000 3502 1076 2658

EU: PL 55 1020 2313 0000 3102 1064 2371

USD: PL 27 1020 2313 0000 3302 1064 2389

TYTUŁ: SKRZYDŁA

 

 

 

 

Darowizna

 

 

 

 

 

Płatności są realizowane przez CashBill S.A.

Realizując wpłatę akceptujesz regulamin

 

menu
Instagram

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest SORUDEO AFRICA, siedziba: 40-085 Katowice, Mickiewicza 21.