Sprzęt medyczny dla szpitala w Matugga

W czerwcu 2022 r. przekazaliśmy sprzęt medyczny, otrzymany od AfricaMed, dla Wanda Health Centre - szpitala im. Wandy Błeńskiej w Matugga. Placówka została wybudowana i jest prowadzona przez franciszkanów z krakowskiej prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię.

 

W szpitalu jest oddział pierwszej pomocy, porodówka, oddział ortopedyczny, chirurgia, pediatria, punkt dentystyczny.

 

- W Ugandzie ok. 12 procent ludzi jest chorych na AIDS. Ze względu na mały dostęp do opieki zdrowotnej jest duża umieralność noworodków, które zazwyczaj rodzą się w trudnych, przydomowych warunkach, bez podstawowej opieki medycznej. Malaria i tyfus są tu powszechne – mówią franciszkanie. Szpital wychodzi naprzeciw tym problemom. Więcej o szpitalu na: facebook.com/wanda.matugga/

 

 

 

 

 

 

 

Darowizna

 

 

 

 

 

Płatności są realizowane przez CashBill S.A.

Realizując wpłatę akceptujesz regulamin

 

menu
Instagram

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest SORUDEO AFRICA, siedziba: 40-085 Katowice, Mickiewicza 21.