Projekty z lat 2015 - 2019 jako Fundacja Razem dla Afryki

Fundacja SORUDEO AFRICA jest bezpośrednią kontynuacja projektów realizowanych w latach 2014 - 2019, wówczas poprzez Fundację Razem dla Afryki, prowadzoną przez obecnego prezesa Fundacji SORUDEO AFRICA, Krzysztofa Błażycę.

 

Fundacja Razem Dla Afryki realizowała projekty oferujące pomoc materialną, rzeczową i finansową dla osób oraz organizacji trudniących się w krajach Afryki ochroną zdrowia oraz oświatą i edukacją.

 

Pomagaliśmy w realizacji projektów prowadzonych przez misjonarzy w Nigerii i Ugandzie (edukacja, pomoc medyczna budowa studni) oraz przez organizację HAART Kenya (pomoc ofiarom handlu ludźmi) w Kenii.

 

Od października 2015 roku do lutego 2018 realizowaliśmy m.in. projekt „Zbuduj FreeDOM”. Była to kampania społeczna wspierająca schronisko dla ofiar handlu ludźmi w Nairobi (Kenia). Swojego poparcia dla kampanii udzielilił m.in. Papież Franciszek.

 

Od 2016 r.  rozpoczęlśmy współpracę z ugandyjską Solidarity for Rural Development Organisation (SORUDEO), którą kontynuujemy jako SORUDEO AFRICA.

 

 

Działania pomocowe Fundacji Razem dla Afryki w latach 2014 -2019 to m.in.

  • wsparcie budowy szkoły podstawowej we wsi Uduophori, w stanie Delta na południu Nigerii,
  • wsparcie budowy przychodni na terenie Uduophori w stanie Delta na południu Nigerii,
  • wsparcie budowy szkolnej stołówki przy misji franciszkańskiej w miejscowości Matugga w Ugandzie,
  • organizacja kampanii wsparcia budowy schroniska dla ofiar handlu ludźmi w Kenii (dla organizacji HAART KENYA https://haartkenya.org/)
  • wsparcie projektu edukacyjno aktywizacyjnego zawodowo dla kobiet SEWING TOGETHER - autorstwa Maji Kotali (https://www.facebook.com/majakotala.sewingtogether)
  • zaangażowane na północy Ugandy w rejonie Aczoli, gdzie od 2016 działamy w kooperacji z lokalną SORUDEO Uganda: budowa studni, sanitariatów, pomoc doraźna...

Studnie wybudowane w Ugandzie w tym okresie we wsiach:

 

 

 

Darowizna

 

 

 

 

 

Płatności są realizowane przez CashBill S.A.

Realizując wpłatę akceptujesz regulamin

 

menu
Instagram

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest SORUDEO AFRICA, siedziba: 40-085 Katowice, Mickiewicza 21.