Pomóż zapewnić lepszą przyszłość

Fundacja
SORUDEO Africa to:

  • Budowa studni głębinowych
  • Projekty edukacyjne
  • Pomoc rodzinom
  • Ochrona zdrowia
  • Współpraca z misjami
pomoc w Zambii

WSPIERAMY dzieci z Domu Nadziei w Lusace

Dom Nadziei w Lusace to ośrodek terapeutyczno-opiekuńczy dla dzieci, które wskutek różnych doświadczeń trafiły na ulicę. W 2023 r. zapewnił opiekę 212 chłopcom, a 100 z nich udało się przywrócić do rodzin. Dom Nadziei chroni dzieci przed wykorzystaniem; zapewnia terapię dla dzieci ofiar przemocy domowej i działalności przestępczej; prowadzi program rehabilitacji dla dzieci skazanych przez sąd; zapewnia opiekę dzieciom autystycznym.
Miesięczny koszt pomocy jednemu dziecku (wyżywienie, edukacja, opieka zdrowotna, kontakt z rodziną) to 308 PLN.

To dzięki Wam jesteśmy Domem pełnym nadziei.

Zbiórka na aparat USG dla Polikliniki Ninakahoya w Mwanzie w Tanzanii

Jednym z najistotniejszych filarów opieki nad matką, kobietą w ciąży jest monitorowanie dobrostanu płodu i ciężarnej za pomocą aparatu ultrasonograficznego. Dla nas jest to oczywiste, jednak w niektórych krajach kobieta nosząca pod sercem dziecko ani razu nie zostanie właściwie zbadana, ponieważ aparat USG nie jest powszechnie dostępny, tak jest między innymi w wielu placówkach misyjnych w Afryce.

Nasze projekty

Najnowsza książka o rejonie, gdzie działamy

Poznaj historię tego, co się wydarzyło na północy Ugandy

Każdym słowem Krzysztof prowadzi Czytelnika wprost do afrykańskiego piekła. Daje szansę poznania Zła i Dobra w drodze do duszy mieszkańca równikowych sawann. A w niej żyje magia i duchy. Oddanie Naturze i pogodzenie z losem. Radość i przerażenie. Każda strona książki to emocjonująca wędrówka, gwarantująca największą przygodę – odkrycie Piękna w Człowieku.

Beata Tomanek
redaktorka Radia Katowice, autorka audycji „Za Horyzontem”